مهندسان عضو نظام مهندسی ساختمان قم واکسینه شدند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: اعضای این سازمان در مدت ده روز با تزریق واکسن در مقابل بیماری کرونا واکسینه شدند.

مهندس امین مقومی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار داشت: با پیگیری های مکرر صورت گرفته از سوی سازمان و با موافقت ستاد استانی مقابله با کرونا، واکسن جهت انجام واکسیناسیون اعضای سازمان تامین و تخصیص یافت که فرآیند واکسیناسیون از روز چهارشنبه سوم شهریورماه آغاز و در طی مدت ده روز کلیه اعضا در صورت تمایل، واکسن کرونا دریافت کردند.

وی بیان داشت: محل تزریق واکسن کرونا برای اعضای سازمان، مرکز واکسیناسیون شهید گمنام دانشگاه قم تعیین گردید و در این مرکز واکسن های ایرانی و خارجی مورد تایید وزارت بهداشت وجود داشت که  به منظور عدم ازدحام در مرکز واکسیناسیون؛ هر روز به تعداد مشخصی از اعضا جهت مراجعه و تزریق واکسن بر اساس اولویت تعیین شده با هماهنگی مرکز بهداشت استان قم پیامک ارسال می شد.

وی با بیان اینکه استان قم در حال حاضر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد افزود: به اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم که اغلب آنان به جهت حضور مستمر در مراحل مختلف ساخت و ساز و همچنین حضور در کارگاه های ساختمانی، در معرض ابتلاء می باشند و در طی مدت شیوع ویروس کرونا، شاهد مبتلا و فوت شدن شماری از مهندسان به دلیل این بیماری بوده ایم؛ توصیه  گردید با توجه به تاکیدات مسئولان وزارت بهداشت در خصوص تزریق واکسن، از این فرصت استفاده و برای دریافت واکسن اقدام کنند.

مهندس مقومی تاکید کرد:مهندسان می بایست برای تزریق دوز دوم واکسن نیز بر اساس تاریخ درج شده در کارت واکسن در زمان خود اقدام کنند و قبل از تزریق واکسن کرونا به مجموعه نکات بهداشتی درج شده در سایت سازمان توجه داشته باشند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در ادامه  با اشاره به فعالیت های صورت گرفته از سوی این سازمان در راستای مقابله با کرونا اظهار داشت: سالن ورزشی شهید حاج قاسم سلیمانی در مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندسی سازمان از همان روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا، برای استقرار و برپایی بیمارستان سیار شهید هجرتی دراختیار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی قرار گرفت و زیرساخت های لازم از سوی سازمان در این زمینه فراهم شد .

مقومی عنوان کرد: طی فراخوانی که از سوی سازمان به منظور اعلام آمادگی  همکاری داوطلبانه مهندسان با دانشگاه علوم پزشکی داده شد ، بسیاری از مهندسان آمادگی خود را اعلام داشته و در طی این مدت نیز به عنوان نیروهای پشتیبان فنی در بیمارستان ها و سایر مراکز مورد نیاز ، همچنین برای راه اندازی بیمارستان امیرالمومنین (ع) به صورت جهادی ارائه خدمات کردند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم بیان داشت: با مشارکت مالی مهندسان و سازمان هزینه تهیه بخشی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی استان قم تامین شد و در کنار آن بسته های حمایتی برای اقشار آسیب دیده با همکاری خیرین و کمک سازمان تهیه و در بین این عزیزان توزیع شد.

کد خبر 618

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =