نظرات تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان قم در کار گروه های استانی استفاده می شود

استاندار قم گفت: از نظرات تخصصی مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در کار گروه های مختلف استانی به خصوص در بحث مدیریت بحران استفاده خواهیم کرد.

بهرام سرمست استاندار قم در دیدار مهندس خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مهندس مقومی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم و اعضای هیات مدیره این سازمان اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا با در اختیار قرار دادن مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس، جهت برپا کردن بیمارستان سیار ارتش جمهوری اسلامی ایران منشا خدمات خوبی به اهالی منطقه پردیسان  بود.

به اهمیت نقش و جایگاه نهادهای مدنی و صنفی در استان قم باور و ایمان داریم

 وی با بیان اینکه به اهمیت نقش و جایگاه نهادهای مدنی و صنفی در استان قم باور و ایمان داریم افزود: در موضوع مدیریت کرونا در استان قم، شاهد همراهی و هم افزایی نهادها، دستگاه ها و تشکل های مختلف صنفی، بسیجیان و نیروهای جهادی بودیم و همین امر موجب شد تا توفیقاتی در این زمینه داشته باشیم.

استاندار قم ادامه داد: بنای همه تصمیماتی که در زمینه مبارزه با ویروس کرونا در استان قم گرفته شد، توجه به نظر کارشناسی و تخصصی مسئولان حوزه سلامت بوده و اعتقاد ما این است که در حوزه های تخصصی باید تصمیمات به صورت تخصصی و با مشورت اهل فن آن عرصه، اتخاذ شود.

مهندسان سرمایه های استانی و ملی به شمار می روند

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مهندسان سرمایه های استانی و ملی به شمار می روند افزود: حمایت از جامعه مهندسی امری ضروری است و در قم نظر ما این است که در پروژه های مختلف عمرانی از ظرفیت های مهندسان بومی استفاده شود چرا که این امر موجب تقویت بخش اشتغال نیز خواهد شد.

وی از احداث مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم تقدیر کرد و اظهار داشت: مسئولان استان باید از اجرای چنین پروژه هایی در قم استقبال کنند و در این راستا تا آنجا که ممکن خواهد بود در کنار دست اندرکاران پروژه خانه مهندس هستیم و دستورات لازم برای حل برخی از مشکلات نیز صادر خواهد شد.

استاندار قم گفت: از نظرات تخصصی مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در کار گروه های مختلف استانی به خصوص در بحث مدیریت بحران استفاده خواهیم کرد.
 
سرمست عنوان داشت: به مسئولان بارها این موضوع تاکید شده است که مدیریت استان در اختلاف بین بخش خصوصی و دولتی ،طرف بخش خصوصی خواهد بود و ما بر این مسئله تاکید داریم که تشکل های صنفی، تخصصی و نهادهای مدنی زیربناهای توسعه جامعه هستند که باید از این تشکل ها حمایت و به دریافت نظرات آنان برای گرفتن تصمیمات مدیریتی اهتمام داشت.

در طرح اقدام ملی مسکن نیز مهندسان نقش موثری می توانند ایفا کنند

وی همچنین افزود: ممکن است برخی از مسائل درون سازمانی، همانند تعرفه خدمات مهندسی در رشته های مختلف اختلافاتی وجود داشته باشد که می بایست با تعریف درستی از اولویت ها و اولویت دهی به موضوع واقعی کردن تعرفه، چالش های موجود را برطرف کرد تا شاهد وحدت و یکپارچگی در سازمان نظام مهندسی ساختمان باشیم.

استاندار قم گفت: در طرح اقدام ملی مسکن نیز مهندسان نقش موثری می توانند ایفا کنند و در استان قم بدنبال الحاق ۵۶۰ هکتار به محدوده شهری قم هستیم که در این خصوص دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی قول مساعدی دادند که در صورت تصویب نهایی آن شاهد اتفاق های خوبی در قم خواهیم بود.

کد خبر 406

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =